top of page

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

 

SAHİPLE BERABER YERİNDE KÖPEK EĞİTİMİ

Köpeğiniz, ne tür bir eğitim alacak olursa olsun; bunun için sizden ayrılmasının, evinden uzaklaştırılmasının bir gereği yoktur. Yerinde köpek eğitimi, dostunuzun düzenini bozmadan, kendi yaşam alanında her türlü komutu öğretmemizi ve davranış problemlerini çözebilmemizi mümkün kılan, oldukça verimli bir eğitim sistemidir. 

YERİNDE KÖPEK EĞİTİMİNİN AVANTAJLARI

-Köpeğinizin düzenini bozmadan, kendi yaşam alanında eğitim almasına olanak tanır. 

-Köpeğinizi nasıl eğittiğimiz konusunda aklınızda oluşabilecek olası soru işaretlerini ortadan kaldırır.

-Köpeğinizin ve sizin hayatınızda rutin oluşturur. Belirli aralıklarla yapacağımız derslerle hem köpeğiniz öğrenir, hem de siz, ona nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olursunuz.

-Sizin de derslere katılımınız köpeğinizle aranızdaki bağı güçlendirir.

-Her köpek, sahibinin yanında kendini daha güvenden hisseder ve motivasyonu artar. Bu sebeple, eğitim süreci daha hızlı ilerler.

EĞİTİM METODUMUZ
 

EN ETKİLİ, EN HIZLI ! CLICKER EĞİTİM METODU

 

Köpeğiniz ondan istenilen hareketi yaptığında bunun doğru olduğunu ona anlatmak için kullandığımız etkili, hızlı, benzersiz bir eğitim aracıdır. Köpek clickerın çıkardığı ''click'' sesinden sonra ödül geleceğine şartlandırılır. Bilimsel verilere dayanan bir metoddur. Hiçbir zorlama ve fiziksel temas içermez. Köpeğinizin motivasyonunu yüksek tutan ve zihnini öğrenmeye açık hale getiren her yaşta, her ırk köpeğe uygulayabileceğimiz harika bir eğitim yöntemidir.

KÖPEK EĞİTİMİNDE CLICKER KULLANMAMIZIN AVANTAJLARI

 

-İşbirliği ve karşılıklı saygıya dayalıdır sahip ve köpek arasında güçlü bir bağ oluşturur.

-Clicker olumlu, nazik, şiddet içermeyen ve pozitif motivasyonu yüksek bir eğitim yöntemidir.

-Çalışan, kanıtlanmış bilimsel yöntemlere dayanmaktadır.

-Köpeğinize erken yaşta başlayabileceğiz bir eğitim metodudur.

-Clicker'ı tanıyan köpek doğru davranışı yapmaya odaklanır.

-Köpeğinizin ve sizin yaratıcılığınızı arttırır.

-Köpeğinize karşı sakin bir tutum geliştirmenizi sağlar.

-Büyük ya da küçük ırk ayrımı yoktur. Her ırk köpeğe uygulanabilir.

-Clicker'ın sesi köpeğinizin doğada duyamayacağı bir sestir. Bu yüzden açık alanda yaptığınız çalışmalarda da köpeğinizin size odaklanmasını sağlayacağından bu sesi başka bir sesle karıştırma ihtimali neredeyse yoktur.

 

Clicker'ın Tarihçesi

 

Clickerın tarihi 1950'lere dayanır. İlk olarak yunusların eğitiminde kullanılmıştır. Yunuslar, negatif şartlanmaya, yani acı ile ilişkilendirilen eğitim sistemlerine yanıt vermemişlerdir. Negatif uygulamalar onları ya kaçırmış ya da korkudan hiç bir şey öğrenemeyecekleri kadar kötü bir psikolojiye sokmuştur. Bu yüzden daha olumlu ve basit bir yöntem keşfetme ihtiyacı doğmuştur.

Yunuslar ve diğer deniz memelileri sese karşı aşırı duyarlı olduğu için Clicker mucizevi bir şekilde sonuç vermiştir. 90'lı yılardan itibaren köpek eğitimi başta olmak üzere hemen hemen bütün memelerinin hatta kuşların eğitiminde kullanılmaya başlanmış mucizevi bir eğitim yöntemidir.

İzmir Köpek Eğitimi_edited_edited.png
bottom of page