top of page

GİZEM ASAR kimdir?

1989 İzmir doğumlu olan Gizem ASAR, hobi olarak başladığı, köpek eğitimi ve köpekli sporlar dalında, profesyonel adımlarla ilerleyen; birçok başarıya imza atmış, Türkiye'de ilk Müzikli Köpek Gösterisi (Heelwork to Music) yapan kadın köpek eğitmenidir.

2008 yılında İzmir'de düzenlenen En Yetenekli Köpek Yarışması'nda, Golden Retriever cinsi köpeği Bolo ile 50 yarışmacı arasından 3.seçilmiştir.

2010 yılında, yine Bolo'yla katıldığı En Güzel Ve En Yetenekli Golden Retriever yarışmasında 1.olarak başarı çıtasını yükseltmiştir. 

2012 yılında, katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında, Bolo'yla yarı finale yükselerek, kariyerinin ilk adımlarını atmaya başlamıştır; ancak yarı final çekimlerinde; Bolo'nun yaşının getirdiği sağlık problemleri nedeniyle yarışmaya devam edememiş; yarışmadan çekilmek durumunda kalmışlardır.

2013 yılında, Bolo'yla birlikte girdiği, KİF (Köpek Irkları Kinoloji Federasyonu)' in düzenlediği Bh itaat sınavını geçmiştir. Böylelikle Bolo, Türkiye'de; 10 yaşında Bh sınavını geçen ilk köpek olmuştur.

2013 yılında, henüz 1 yaşında olan Border Collie cinsi köpeği Lobo ile bir kez daha Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılarak yarı finale kadar yükselmiştir.

2014-2016 yılları arasında Carmen Gösteri Grubun'nun kadrosuna dahil olup Türkiye turnesinde gösterilerini sunmuştur. Şu an Lobo'yla beraber, çeşitli organizasyon ve etkinliklerde aktif olarak yer almaktadır.

2016 yılında; Lobo'yla beraber girdikleri, KİF'in düzenlediği Bh itaat sınavında 2.olarak başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.

Türkiye'de düzenlenen ulusal ve uluslararası birçok eğitim seminerine katılarak kendini geliştirmiş; köpek eğitiminde yeni ve modern metodları uygulayan, işi ve köpekleri en büyük tutkusu olan, Türkiye'nin sayılı kadın köpek eğitmenlerinden biridir. Bunların yanı sıra Eskişehir Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu, altı yıl veteriner kliniğinde tekniker ve pet kuaför olarak çalışmış, köpek bakımı ve köpek sağlığı konusunda da gerekli bilgiye sahip, tecrübeli bir köpek eğitmenidir.

bottom of page